I was wondering if I could have your opinion?
It’ll only take you a couple of minutes.
Plus it may benefit you!
I’ve been putting together healthy recipes and I’m thinking about selling them as a package. The recipes are available in PDF format (so you can print them out) plus some simple, short recipe videos.
I’m planning on producing 15 PDF recipes and 4 video recipes every month for a small fee (which I haven’t decided on yet).
You would have access to part of my website with the recipes so they would always be there as a handy guide.
The videos are very easy to follow.
Do you think this is a good idea? What do you think would be a generous price for it? What would you be willing to pay for good quality recipes?
I’ve attached a sample PDF recipe and a link to a simple recipe video so you can have a look and see what you think.
Your views would be really welcome.
Here’s the link to the PDF –> PINEAPPLE AND COCONUT SMOOTHIE
Here’s the link to the video –> BANANA BERRY BREAKFAST MUFFINS
Thank you.
Paul